راهنمای خرید سینک آشپزخانه

راهنمای خرید سینک آشپزخانه

 

آشنایی با انواع سینک های آشپزخانه:

سینک های آشپزخانه به طور کلی در سه گروه که شامل سینک های توکار ( مناسب برای کابینت های MDF و کورین)، روکار ( مناسب برای کابینت های فلزی که پوشش محل قرار گیری سینک در آن ها سنگ می باشد) و زیرکابینتی ( که مناسب برای کابینت های کورین است) تولید می شود.

آشنایی با انواع پوشش بدنه ی سینک های آشپزخانه:

دسته بندی پوشش بدنه ی سینک ها معمولا به دو گروه کلی استیل و گرانیت خلاصه می شود ( البته باید توجه داشته باشید که در بعضی موارد سینک هایی که دارای پوشش آکرولیک و کورین می باشند هم به اسم گرانیتی نام برده می شوند که اشتباه است).

سینک استیل بهتر است یا گرانیتی؟

در هنگام خرید سینک اگر اولویت خریدار قیمت سینک باشد بهترین گزینه ی موجود سینک هایی با پوشش استیل هستند، سینک های استیل به علت تنوع طرح بیشتر و قیمت مناسب تر به این دسته از خریداران پیشنهاد می شود. اما اگر هنگام خرید، اولویت کاربر مسائلی مانند مقاومت در برابر خط و خش، حرارت، ضربه و یا تغییر رنگ باشد به خریدار توصیه می شود از سینک های گرانیتی استفاده و از خرید سینک های استیل اجتناب نماید.

سینک توکار بهتر است یا روکار؟

برای جواب دادن به این سوال ابتدا باید این مورد را در نظر گرفت که تا حد زیادی انتخاب توکار و یا روکار بودن یک سینک به انتخاب خریدار نمی باشد و بیشتر تحت تاثیر پوشش بدنه ی کابینت است . اما اگر بدون در نظر گرفتن این موارد بخواهیم از بین سینک توکار و روکار یکی را انتخاب کنیم باید در نظر گرفته شود که هر کدامشان دارای ایرادات و ویژگی هایی هستند که در جدول زیر می توانید مشاهد نمایید:

عمق لگن استاندارد برای سینک چقدر است؟

عمق لگن برای سینک های استیل نیمه فانتزی 14 تا 17 سانتیمتر و برای سینک استیل فانتزی که دارای ضخامت ورق بیشتری می باشند 20،18و22 سانتیمتر می باشد. عمق لگن سینک های گرانیتی نیز معمولا 20 و یا 22 سانتیمتر است.

در هنگام خرید سینک چه نکاتی را باید مدنظر قرار دهید؟

اگر قصد خرید سینک استیل را دارید در هنگام خرید مواردی مانند ضخامت ورق استیل، عمق بیشتر لگن ها برای قرار گیری ظروف بیشتر در آن، لگن های برابر( در سینک هایی که لگن هایی برابر  دارند امکان انباشت ظروف بیشتری در لگن وجود دارد)، عدم وجود سیفون کوچک یا سوم بر روی سینی، سطح سینی خلوت تر از لحاظ طراحی برای آسانی نظافت سینک و قیمت مناسب را مد نظر قرار دهید، اما در سینک هایی با پوشش گرانیتی علاوه بر موارد فوق باید به رنگ بندی سینک که متناسب با رنگ کابینت ها باشد هم توجه داشت .

برترین سازنده های سینک:

بین شرکت های ایرانی که به صورت جدی در زمینه ی تولید سینک های آشپزخانه مشغول هستند می توان از کارخانه های اخوان به عنوان قدیمی ترین تولید کننده ی سینک در ایران با بیش از 50 سال قدمت، استیل البرز و ایلیا استیل نام برد، گرچه شرکت هایی مانند بیمکث، درسا و کن هم اقداماتی را در زمینه ی تولید سینک انجام داده اند. از بین محصولات خارجی موجود در ایران هم با توجه به سابقه حضور در ایران می توان به شرکت های لتو و فرامکو که هر دو ساخت کشور ترکیه هستند اشاره کرد.

سینک های آشپزخانه در چه ابعادی تولید می شوند؟

سینک های آشپزخانه بر مبنای روکار و یا توکار بودن با عرض 50 یا 60 سانتیمتر و طول هایی از 40 تا 120 سانتیمتر تولید می شوند، البته به این مورد هم باید دقت شود که پرفروش ترین سینک های تولیدی شرکت ها معمولا در ابعاد 100 و 120 سانتیمتر هستند .

چه عواملی باعث افزایش طول عمر سینک می شوند؟

در مورد سینک های استیل مواردی مانند نظافت هر روزه  برای جلوگیری از رسوب مواد بر روی سطوح سینک، عدم استفاده از مواد تمیز کننده قوی مانند وایتکس، محلول های لوله باز کن و جوهر نمک را می توان اشاره کرد، اما در مورد سینک هایی با پوشش گرانیتی به علت مقاومت بیشتر نسبت به سینک های استیل فقط از تماس جوهر نمک با بدنه ی سینک جلوگیری کرد.

توصیه به خریدار:

خریدار سینک باید به عنوان مصرف کننده نهایی همیشه توجه داشته باشد که در زمان خرید سینک با هر هزینه ای و انتخاب از هر شرکتی سینک های استیل در زمینه ی کیفیت ساخت به مراتب در رده های پایین تری از سینک های گرانیتی قرار میگیرند، به همین جهت توصیه می شود اگر اولویت خرید صرفه جویی در هزینه است سینک استیل و اگر اولویت خرید کیفیت می باشد سینک گرانیتی خریدلری شود.( البته خریدار باید به این موضوع توجه داشته باشد که از لحاظ تنوع طرح سینک های استیل و از لحاظ رنگ سینک های گرانیتی نسبت به هم برتری دارند).

ورود به بخش سینک فروشگاه

تاریخ انتشار: 05 سپتامبر 2020 دسته: راهنمای خرید،
ارسال نظر

ارسال پیام

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.
91002550 - ۰۵۱