راهنمای خرید گاز صفحه ای

راهنمای خرید گاز صفحه ای

آشنایی با انواع مدلهای گاز صفحه ای:

گازهای آشپزخانه را از لحاظ شیوه پخت غذا میتوان به سه دسته گاز های برقی، القایی و گازی دسته بندی کرد، در مدل های برقی و القایی گاز آشپزخانه از طریق برق عملیات پخت و پز را انجام می دهند به این صورت که در مدل های برقی با استفاده از المنت و در مدل القایی نیز به وسیله ایجاد ارتباط بین دو وسیله رسانا می توانند شروع به کار کنند. در مدل هایی که از گاز شهری و یا گاز مایع استفاده می‌کنند نیز شیوه پخت غذا به صورت سنتی میباشد، از نظر مشخصات ظاهری نیز گازهای آشپزخانه به مدل هایی با بدنه های استیل، شیشه و یا سرامیک تقسیم می شوند. البته توجه داشته باشید که بر حسب سلیقه خود می توانید رنگ مورد نظر را نیز از بین این مدل ها انتخاب کنید.

عوامل مهم برای خرید گاز صفحه ای:

مهمترین و اولین عاملی که برای خرید گاز باید مدنظر قرار گرفته شود این مورد است که کیفیت بالا به معنای کارایی بالا نیست. به این معنی که حتی اگر قطعات به کار رفته در گاز نیز از بهترین موارد موجود باشند، لزوما باعث حرارت بیشتر نمی‌شوند. پس عامل اصلی برای انتخاب یک گاز کارایی آن که معنای حرارت بیشتر است می باشد. عامل دیگری قطعات به کار رفته در گاز می باشد که بنا به هزینه ای که کاربر برای خرید خود در نظر گرفته است تغییر می کند. آخرین مورد نیز مربوط به ظاهر گاز آشپزخانه می‌شود که در این مورد با توجه به متفاوت بودن سلایق و ظاهر آشپزخانه‌ خود کاربر باید تصمیم بگیرد چه مدلی را انتخاب کند.

گاز صفحه ای استیل بهتر است یا شیشه ای؟

گاز صفحه ای که با پوشش استیل یا شیشه تولید می شوند معمولا در بخش فنی شبیه هم هستند و تفاوتی ندارند بلکه وجه تمایزشان در قسمت طراحی آن هاست. به صورتی که گاز های شیشه ای نسبت به استیل از تنوع طرح بیشتر، ظاهر جذاب تر، راحتی در فرآیند تمیز کردن بدنه برخوردار بوده و تنها ایراد این مدل گاز ها به علت هم سطح بودن شیشه با بدنه ی کابینت امکان سرریز شدن مواد درون ظرف از روی گاز بر روی MDF وجود دارد. اما درمورد گاز های استیل به علت فرو رفتگی که در قسمت شعله های آن وجود دارد ، امکان سرریز غذا بر روی کابینت وجود ندارد ولی در باقی موارد مثل تنوع طرح، ظاهر و راحتی در تمیز شدن، گاز هایی با پوشش استیل در رتبه ی پایین تری نسبت به گاز هایی با پوشش شیشه قرار میگیرند.

گاز صفحه ای برقی بهتر است یا گازی ؟

به طور کلی برای مصارف خانگی به علت آشنایی بیشتر کاربر در مورد عملکرد گاز هایی که از گاز شهری استفاده می کنند، گاز برقی پیشنهاد نمی شود، گاز های برقی علاوه بر عدم آشنایی کاربر با عملکرد آنها از موارد دیگری مانند سطح حساس در مقابل خط و خش و همچنین نیاز به ظروف مخصوص برای قرار گیری بر روی سطح آن رنج می برند، به همین علت برای کاربری که مصارف خانگی و روزمره اولویت خرید آن می باشد، گاز صفحه ای که از گاز شهری استفاده می کند توصیه می شود.

برترین برند های سازنده ی گاز های صفحه ای:

در بین شرکت های ایرانی که در زمینه تولید گاز صفحه ای فعالیت دارند، شرکت اخوان دارای بیشترین قدمت و همچنین بیشترین تنوع محصولی می باشد. تولیدات این شرکت به جهت تنوع و همچنین سطح بندی های گوناگون چه از نظر کیفیت چه از نظر قیمت از قطعات تولید داخل و یا تولیدات وارداتی (عموما ایتالیایی و آلمانی) استفاده می کنند، از دیگر تولید کنندگان داخلی نیز می توان به شرکت هایی همچون استیل البرز، کن، ایلیا استیل، بیمکث و … اشاره کرد که در بحث قیمت گذاری و کیفیت محصولات دارای سیاست مشابه شرکت اخوان می باشند، از شرکت های تکنوگاز، لتو و فرامکو و همچنین وایز نیز می توان به عنوان قدیمی ترین وارد کنندگان گاز صفحه ای یاد کرد.

گاز های صفحه ای در چه ابعادی تولید می شوند؟

در بخش عرض، گاز های صفحه ای معمولا بدون توجه به تعداد شعله های آن در اکثر مدل ها دارای 50 سانتیمتر عرض می باشند. اما برای طول آن بنا به تعداد شعله های گاز صفحه ای ابعاد متغییر می باشد به این صورت که برای گاز های دو شعله طول 30 سانتیمتر، سه و چهار شعله 50 تا 80 سانتیمتر و برای گاز های پنج شعله یا دارای شعله های بیشتر ابعاد 80 سانتی متر به بالا در نظر گرفته می شود.

برای خرید گاز صفحه ای چه نکاتی را باید مدنظر قرار داد ؟

مهمترین و اولین نکته ای که باید مدنظر قرار گرفته شود، مقدار حرارت خروجی و یا کارایی می باشد که باید در اولویت خرید قرار داده شود، البته ذکر این نکته ضروری است که خریدار نباید کارایی گاز را معطوف به تولید کننده خاصی در نظر بگیرد چون که معمولا تولید کننده ها بنا به طیف هدف مشتریان خود از محصولات متفاوتی تحت یک نام در تولیدات خود استفاده می کنند. سومین نکته بخش ظاهری گاز صفحه ای می باشد که البته این مورد تا حد زیادی سلیقه ای می باشد و خریدار می تواند از بین پوشش های شیشه و استیل و سرامیک یکی را انتخاب کند، چهارمین و آخرین نکته نیز تعداد شعله می باشد که خریدار می بایست برای جلوگیری از اتلاف هزینه و صرفه جویی در خرید، اول نیاز خود را مشخص کرده و سپس برحسب نیاز خود اقدام به خرید محصولی با تعداد شعله های کمتر و یا بیشتر کند.

نکات مهم جهت افزایش طول عمر گاز صفحه ای:

برای افزایش طول عمر گاز صفحه ای تمیز کردن مداوم و طی دوره های منظم به عنوان اولویت اصلی توصیه می شود، اما نکته ی مهم انجام جزئیات کم توجهی می باشد که طی گذشت زمان بر روی عملکرد گاز تاثیر می گذارید که این موارد شامل تمیزی مجراهای خروجی گاز درون سرشعله، ترموکوپل و فندک می باشد.

توصیه به خریدار :

بهترین توصیه به خریدار در مورد انتخاب گاز صفحه ای مدنظر خود، نیازسنجی درست از انتظارات خود می باشد، به این صورت که برای گروهی قیمت مناسب، برای عده ای دیگر اندازه و برای گروهی نیز کارایی و حرارت مهم می باشد. اما به عنوان توصیه نهایی همیشه این مورد را در نظر بگیرید که در بحث انتخاب گاز صفحه ای مهمترین اصل کارایی و حرارت آن می باشد به صورتی که تمام موارد اعم از قیمت و اندازه، را میتوان حل کرد اما زمانی که گاز صفحه ای حرارت کمی داشته باشد هیچ راهی برای این مشکل وجود ندار ، به همین دلیل کارایی و حرارت بالا را همیشه در اولویت خرید خود قرار دهید.

ورود به بخش گاز صفحه ای فروشگاه

تاریخ انتشار: 07 سپتامبر 2020 دسته: راهنمای خرید،
ارسال نظر

ارسال پیام

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.
91002550 - ۰۵۱