طرز تهیه دونات

طرز تهیه دونات

مواد لازم جهت تهیه دونات:

تخم مرغ                            2 عدد

شکر                                   1/2 لیوان

آرد                                     1/4 لیوان

ماست غلیظ شیرین             1/2 لیوان

جوش شیرین                      1/2 قاشق مرباخوری

نمک،دارچین،وانیل             به مقدار لازم

بکینگ پودر                        به مقدار لازم

طرز تهیه:

در ظرف استیل تخم مرغ را شکسته، هم زده و کم کم شکر را اضافه نمایید. طی چند مرحله وانیل را اضافه کرده بعد از 10 الی 12 دقیقه مایع ماست را اضافه و به هم زدن ادامه دهید.

درون ظرف دیگر، ماست را با قاشق به هم زده و جوش شیرین و نمک و دارچین را به آن اضافه کنید، بکینگ پودر را هم اضافه و با لیسک هم زده و آرد را به تدریج اضافه کنید، در نتیجه این عمل خمیر سفتی که به دست نمی چسبد به دست می آید. سپس خمیر را امتحان کنید که به دست نچسبد، تقریبا 1 الی 2 دقیقه خمیر را با دست ورز داده و بعد خمیر را بر روی یک پارچه در جای گرم در حدود 2 الی 4 ساعت گزاشته تا ور بیاید.

بعد از ور آمدن، از خمیر یک چونه بزرگ برداشته و کمی آرد روی سنگ بپاشید، خمیر را با وردنه با قطر 0.5 سانتیمتر یا کمتر پهن کرده و بعد با قالبی که وسط آن سوراخ باشد مدل زده و سپس روغن مایع را داخل ماهی تابه ریخته و دونات ها را به آن اضافه کنید و مرتب با قاشق روغن را روی دونات ها بریزید، بعد از اینکه دونات ها سرخ شد آن ها را از داخل ماهی تابه خارج کرده و وقتی سرد شد روی آن ها را پودر قند بریزید.

نکته:

  1. دونات ها باید طلایی شوند نه اینک تیره و سوخته باشند.
  2. موقع برش، خمیر اضافی را قاطی خمیری که در ظرف است نکنید زیرا حالت لاستیکی می گیرد، بنابراین آخر دست به طور جداگانه از آن خمیر استفاده کنید.

تاریخ انتشار: 05 سپتامبر 2020 دسته: آموزش آشپزی، دسته: کیک و شیرینی،
ارسال نظر

ارسال پیام

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما در ارتباط باشید.
91002550 - ۰۵۱